2012 m. gegužės 28 d., pirmadienis

Animacijos formos. Raimond Bogdiun.


Chris Sugrue interaktyvi instaliacija, perpinanti kelias technologijas (liečiamasis ekranas, projekcija, judėsio sekimas), puikiai iliustruoja kaip virtualus pasaulis skverbiasi į fizinį.


Nors ši skulptūra ir nejuda, savo procesu manau užtarnauja teisę vadintis animaciniu kūriniu. Nuskanuotas šokis/judėsys yra interpretuojamas programos, generuojančios 3d atvaizdą. Tas atvaizdas yra atspausdinamas 3d spausdintuvu ir gaunamas rezultatas - skulptūra.

Sachiko Kodama ir jo magnetinė skulptūra. Dar vienas pavyzdys kaip mene pritaikomos naujosios technologijos (“ferrofluids”, magnetinis skystis). Veikiant magnetams skulptūra juda ir keičia savo formą.


Charlie Bucket vandens skulptūra/suknelė.

Daniel Wurtzel kinetinė skulptūra, menininkas bando pažaboti naturalias gamtos stichijas - sukūria ugnies tornadą.

Monikos Daunytės animacijos formų sarašiukas.

4D specefektų animacija. Nuostabus pavyzdys kaip animacija gali būti ištraukta iš ekranų.
Scott Snibbe, nuostabaus menininko ir kompiuterinio inovatoriaus atradimai ir darbai, interaktyvios touchscreen instaliacijos ir animacijos.
Dar mažai žinoma ir nepripažinta meno forma - meniniai kompiuteriniai žaidimai.

Every day the same dream

Web Art menas naudojantis paprastas gif ir panašias animacijas.




Taip pat mazai zinomas Second life art, video, sokiai, teatras ir t.t.



Animacijos formos
Almantas Vasiliauskas

  • Gigantiškos kinetinės skulptūros, nevaržomai ir nepriklausomai judančios visiškai atsinaujinančių energijos šaltinių pagalbą, tokių kaip nežabotas vėjas. Kviečiu pasidžiaugti genialaus inžinierio, Theo Jansen, kūriniais.





Klajojančiais ne tik pajūriu:



  • Labai elegantiškas kinetinės energijos kuriamas pasirodymas, kurio dėl "neapčiuopiamo" būvio nedrįstu vadinti skulptūra. Daniel Wurtzel kūriniai: 




  • Instaliacija užkabinusi man akį savo veikimo principu!

  • Animacija šokdinančią LED lemputes - mačiau seniai. Bet! Prieš Jus LED lemputės žybsinčios trečiąją dimenciją!

  •  "animō" iš Lotynų kalbos reiškia suteikti gyvybę! Pažiūrėkit kaip tai nuostabiai daro "animatoriai" (o gal ir be kabučių) pasikaustę mechatronikos žiniomis! Animacijos forma? Tikrai Taip! Animatronika:



Ačiū už akį žvelgiančią čia!








Animacijos formos
Emilis Domarkas

interaktyvus performensas - vaizdo ir gyvo subjekto sinchronizavimas






Kinetines skulptūros pavyzdys





Holografinis teksturų panaudojimas - projekcija / skulptūra


Video mappingas


Pure data pvz - interaktyvioji animacija sukurta  pasitelkiant kompiuterinius scriptus


2012 m. gegužės 27 d., sekmadienis

Elvino Seiranovo

Trumpai apie Animacijos meno formas.






Per šį semestrą supratau, jog yra daug animacijos formų ir jos gali būti naudojamos labai įvairiai. Taigi norėčiau pristatyti kaip aš jas supratau.
1) Įdomią meno animacijos formą pristato  “ Osaka Station City“ . Tai vandens instaliacija, kuri susijusi su judesiu ir laiku ir judančiais paveikslo fragmentais. Jeigu žiūrėtumėme į animacija platesniu akiračiu, manau jog tai būtų galima pavadinti viena iš animacijos formų, kadangi tai kaip ir atitinka animacijos sąvokos reikalavimus.

|                                       



                                     



2) Gyvasis performansas : Urban Video Painting. Luminale 2012 Frankfurtas, Vokietija
Panaudojus kompiuteriu planšetė ir projektoriumi galima išgauti štai tokius interaktyvius reginius.

 
                                            




3) Choregrafinė instaliaicija. Taip, visiškai sutinku, kad tai gali būti animacijos forma. Juk tai savotiškas atgaivinimas, sukuriama ypatinga atmosfera ir dar įdedamas garso takelis. Žymus Autorius Peter William Holden. ( Vicious Circle)
P.S.: Tos rankos primena Walt Disney stilių.

https://vimeo.com/groups/1545/videos/41445837


4) " Trimatis vaizdas, kuriam pamatyti nereikia jokių specialių akinių ar kokį pusvalandį įsižiūrėti, kad pajustum erdvę". gif, judantys paveikslėliai.

.




5) Sraigių takas -   Tai 360° fosforinisė Lazerių skulptūra
Sraigė išranda ratą ir kultūriškai evoliuciuonuoja, kol galiausiai grįžta prie savo prigimties..


                                           

Dar viena nuostabi lazerių skulptūra pavadinimu Envision.





2012 m. gegužės 14 d., pirmadienis


Animacijos technika – „kaip pasirinkimas“

Kadangi jau esti straipsnis pakankamai išsamiai nagrinėjantis animacijos, kaip pačios technikos,kaip  turinio  struktūriniai elementai, apimantys išjudintų vaizdų/animuotų vaizdinių formas.
Tai pateiktoje  schemoje bandoma pateikti, animacijos technikos atsiradimo vietą, kaip vieną iš idėjos projekcijos realizavimo technikos pasirinkimų. Šio išdėstymo pritaikomumas galimas ir kitų technikų atvejais, tik išimtis taikomas animacijos technikos ribotumui iki esamojo laiko.Kuris aprėpia egzistuojančius išradimus ir technologijas naudojamas animacijos technikai.

Čia būtina diskusija  animacijos technikos išskirtinumo dabartiniu metu,  kuris dabartinės vizualiosios industrijos medijų  kontekste  suniveliavo su dabartinės technikos diktantu ir jau pagrįstai galimas laikyti vizualių formų kūrimo integraliniu objektu. Tad apie pačia animaciją, kaip techniką galima kalbėti būtuoju laiku (kaip klasikinės animacijos pavyzdyje), kurios individualumą/išskirtinumo („atgaivinimo“ suteikėjai) išnykimas buvo nulemtas technologinės pažangos, kurios galimybės didelę dalį animacijos technikų integravo į mašininius kodus, kurie dabartinėje rinkos erdvėje  egzistuoja, kaip efektyvios priemonės programos kodo išraiška. Savyje turinčios praktiškai neribotą kiekį galimybių ir greitą/kontroliuojama rezultatą.

Tad asmenine autoriaus nuomone kalbėti apie animacija, kaip animacijos technika, galima remiantis tik istoriniu/lyginamuoju metodu – kaip technologine vystymosi evoliucija, kurios metu kuriamos animacijos technikos savyje tūrėjo požymius galinčias jas atskirti, kataloguoti ir apibrėžti nuo kitų technikų.

Todėl pateiktoje schemoje, animacijos technika nėra detalizuojamas jos turinys.  O apibrėžiama tik kaip idėjos realizavimo technika, kuri yra nulemta psichologinių, fiziologinių, geografinių, kultūrinių aspektais, bei šalia to einančiais technologinės evoliucijos .